07, Pro, 2023
Pohyb ve vašem areálu můžete regulovat parkovacími zábranami a retardéry

Pohyb ve vašem areálu můžete regulovat parkovacími zábranami a retardéry

Vlastníte-li nějaký soukromý objekt, kde se běžně pohybují různá vozidla, ať už se jedná třeba o areál firmy nebo jiná soukromá prostranství, které jsou dostupné také veřejnosti, může být pro vás žádoucí omezit zde pohyb vozidel. K tomuto účelu lze využít různé mechanizmy. Instalací takových mechanismů se zabývají specializované firmy, které vše zajistí dle platných zákonů stanovených Ministerstvem dopravy.

Využití a typy parkovacích zábran

Když využijete služeb specializované firmy, tak máte jistotu, že vše bude provedeno přesně tak, jak to být provedeno má. Jedním z typických prvků využívaných v soukromých areálech jsou parkovací zábrany. Ty jsou dodávány s mechanickým zámkem, díky kterému lze se zábranou odpovídajícím způsobem manipulovat.

Vjezd můžete povolit nebo zakázat. Hodí se to třeba při rezervaci parkovacího místa anebo prostě k zabránění průjezdu případech, kdy je to nežádoucí. Obvyklými typy jsou:

  • Sloupek
  • Motýlek
  • Typ U60, U80

Všechny typy jsou samozřejmě opatřeny červenou reflexní fólii, která zvyšuje jejich viditelnost. Systémy se upevní kotevními šrouby nebo montáží do patky. Různé typy se používají pro různé situace. Sloupek se používá pro vyhrazení parkovacího místa nebo k omezení vjezdu. Najdete zde automatický zámek, který se sám uzavře, když se sloupek vztyčí. Typ motýlek je na klasický cylindrický zámek a používá se hlavně k vyhrazení parkovacích míst. Poslední zábrany typu U, se opět používají k vyhrazení místa nebo omezení vjezdu a jsou nabízeny v různých rozměrech.

Omezení rychlosti zpomalovacími prahy

Kromě rezervace parkovacího místa a omezení vjezdu, se vám samozřejmě může hodit také vynucení snížené rychlosti. Toto dobře zabezpečí zpomalovací prahy. Opět existují v několika provedeních, které se uplatní dle účelu použití. Mají různou zatížitelnost a různou konstrukci. S výběrem vhodné varianty vám pomůže montážní firma.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>