Znáte to, koupíte si pračku a přesně po dvou letech přestane prát. Někdy si říkáte, že je ve spotřebičích interní program, který po uplynutí časové záruky spotřebič vypne. Pořízení nových velkých spotřebičů je finančně náročné, kvalitní pračka, lednička, ale i televize stojí desítky tisíc. Jak ochránit svůj majetek ještě lépe? Vyplatí se u finančně náročných spotřebičů a elektroniky pojištění prodloužené záruky? A jak funguje?
24 měsíců a konec
Stalo se to snad každému z nás, týden, dva, tři po záruce a spotřebič se rozbije, elektronika přestane fungovat. A běžná oprava převyšuje náklady na pořízení nového spotřebiče. Právě takové situace řeší pojištění prodloužené záruky, které umožňuje při koupi spotřebiče prodloužení záruky až o 36 měsíců nad rámec zákonné záruky. Řeší to právě případy, kdy se vám rozbije pračka, myčka nebo lednička okamžikem uplynutí záruky. V případě, že spotřebič již nelze opravit, pojišťovna vám v rámci pojistného plnění vyplatí prostředky na nákup nového.
Výhodné pojištění pro dražší spotřebiče
Kdy se vám pojištění vyplatí? Jednoznačně u dražších velkých spotřebičů typu bílé elektro – pračka, myčka, lednička, sušička. Současně je výhodné u elektroniky, kde se jedná o drahé plazmové televizory, foto, video, audio techniku, a samozřejmě je velmi rozumné si pojistit prodlouženou záruku u počítačů, tiskáren a drahých tabletů. U všech těchto výrobků je pojištění výhodné a v případě jejich poškození např. po 3 letech získáte částku na pořízení nových.
Pojištění nahodilého poškození a odcizení
V souvislosti se spotřebiči a elektronikou připadá v úvahu ještě pojištění nahodilého poškození. Typickým příkladem, kdy je výhodné mít toto pojištění, je prasklý displej u drahého mobilního telefonu nebo tabletu. Při cestování, ve škole, v práci, všude tam, kde se vám může elektronika poškodit běžným chováním, je pojištění více než vhodné. Tím spíše, že se pojištění vztahuje i na odcizení krádeží nebo loupeží, což bývají případy ukradených notebooků, foťáků, přehrávačů nebo kamer.