14, Říj, 2019
Praha patří mezi 10 nejpopulárnějších kongresových destinací na světě

Praha patří mezi 10 nejpopulárnějších kongresových destinací na světě

4534 konferencí a kongresů, 536 232 hostů, 41 kongresů a konferencí s více než tisícovkou delegátů. Praha v posledních letech dominuje coby kongresová destinace. V celosvětovém měřítku se dokonce umístila v roce 2018 na 9. příčce. Na Prahu připadá 36 procent všech akcí, které se v České republice konají. Oblíbenost Prahy potvrzují data vycházející ze statistik Českého statistického úřadu, který hodnotil údaje z akcí v hromadných ubytovacích zařízeních s účastí nad 50 osob.

Obliba Prahy rok od roku roste

Z aktuálních statistických čísel vyplývá, že obliba Prahy coby kongresové a konferenční turistiky roste. V roce 2018 se v metropoli konalo dokonce o 146 konferencí více než v roce 2017, přičemž počty konstantně rostou od roku 2009. Zároveň ze statistik vychází, že 78 procent akcí konaných v metropoli mělo dějiště v kongresovém nebo konferenčním hotelu.

Šanci uspět mají špičkové konferenční a kongresové hotely

Právě zmiňované konferenční a kongresové hotely musí umět aktivně reagovat na poptávku v kongresovém průmyslu a pružně přizpůsobovat nabídku služeb na míru organizátorům setkání. Komplexní služby musí zahrnovat kromě ubytování a pronájmu konferenčních prostor i veškeré doprovodné služby (catering, vysokorychlostní wi-fi internet, ozvučení, tlumočnické kabiny, dataprojektory, LED TV atp.).

Široké spektrum doplňkových služeb a zážitků

Konference a kongresy dávno nejsou jen nudným odříkáváním příspěvků řečníků. Konference musí být zajímavá a přínosná, zároveň dostatečně přitažlivá, aby účastníci neprchali již po obědě pryč. A jak přitáhnout pozornost kongresových hostů? Kromě kvalitního řečníka je důležitá i technika a přenos příspěvku, aby každý z účastníků dobře viděl a slyšel nejen přednášejícího, ale mohl si prohlédnout např. doplňkové prezentace. V konferenčním centru Memphis toto řeší multifunkčním zázemím s nejmodernější technikou, kdy příspěvky lze přenášet na 2 obrazovky i do bočních částí sálu. Právě toto řešení přináší všem účastníkům možnost zapojení do celého procesu konference a hlavně nedovolí vyslovit otázku: „Vydržím tento příspěvek až do konce?“

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>