18, Srp, 2019
Pouze dva důvody proč přejít na e-cigarety

Pouze dva důvody proč přejít na e-cigarety

Hned od úvodu vám slibujeme, že se budeme věnovat jen dvěma důvodům, které vás mohou přesvědčit k výměně tabákové cigarety za elektronickou. Jistě, můžeme jich najít mnohem více, ale ty důležité, tedy ty, které vás s největší pravděpodobností osloví jsou dva – peníze a zdraví. Jedna věc život velmi usnadňuje a druhá ho vůbec umožňuje. Pokud chcete důvodů víc, podívejte se sem.

Většina peněz pro stát

Klasické kouření cigaret je finančně velmi náročné. Ne, že by produkce tabáku a výroba cigaret byla tak drahá. Tabákové výrobky jsou ovšem ve  skupině produktů, které podléhají spotřební dani a také dani z přidané hodnoty. V konečném efektu z každé krabičky putuje státu přes 70 % ceny, kterou kuřák zaplatí. Snadno se tak roční náklady na cigarety počítají na desetitisíce korun.

Začínáme na pár stovkách

Naproti tomu s elektronickými cigaretami je možné udržet náklady v řádu tisícikorun. Největší investicí na začátku je pořízení vlastní e-cigarety. Její cena se pohybuje od pár stovek, ale na trhu se nabízí i propracované hračky za několik tisíc. Nejdražší modely nabízejí mnohdy velmi originální design a možnost ovládání celé řady parametrů, jako jsou výkon e-cigarety, teplota žhavení apod.  

Vlastnoručně namíchaná náplň

V rámci prodeje elektronických cigaret se nabízí také součástky, které mají omezenou životnost. Sem patří žhavicí hlava. Ty vydrží správně fungovat několik týdnů. Na měsíce můžeme počítat celkovou životnost baterií. Uvedené položky musíme započítat do celkových nákladů. Pravidelnou nákladovou položkou je určitě náplň do elektronické cigarety, tak zvaný e-liquid. Těch se na trhu nabízí velmi mnoho, ať už se jedná o náplně s rozmanitými příchutěmi nebo obsahující také nikotin. Cenové rozpětí v tomto segmentu je přeci jen větší. Vapeři mají ale možnost míchat si vlastní e-liquidy, což znamená určitou úsporu nákladů.

Zdravější alternativa

Tabákový dým z cigaret obsahuje velmi širokou škálu látek, které naše zdraví dlouhodobě ohrožují. To platí o kuřácích aktivních, ale i těch pasivních. O škodlivosti kouře, který vzniká spalováním tabáku v cigaretách dnes snad nikdo nepochybuje. Elektronické cigarety nabízejí mnohem zdravější alternativu. Vždyť kouř, který vapeří vyfukují ve skutečnosti ani kouřem není. Originální e-liquidy jsou testovány a je tak známé, co obsahují. Hlavní dvě složky náplní – propylenglykol a glycerin se běžně používají v potravinářství a farmacii.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>