21, Lis, 2024
Krásná jako mořská panna: základy letní péče o pleť

Krásná jako mořská panna: základy letní péče o pleť

Období dovolených se pomalu blíží, hygienická opatření se rozvolňují, což nám dává naději na dlouho očekávaný odpočinek u moře nebo v přírodě. Ať už se plánujete vydat kamkoliv, tělo vám za to určitě poděkuje. Mnohdy se ale stává, že dlouhé hodiny na sluníčku nebo koupání ve slané vodě přinášejí nejen ty pozitivní pocity, ale i nepříjemné následky v podobě zhoršení stavu pleti. Pojďme si proto připomenout základní pravidla péče o pleť v dovolenkových podmínkách. 

Důležitá věc, na kterou se často zapomíná: péče o pleť se liší v závislosti na sezoně. Nejenže stejný způsob péče během celého roku nebude přinášet očekávané výsledky, ale může navíc zvýšit riziko výskytu kožních onemocnění a následné zhoršení stavu pleti. Nástup jara a léta vždy vítáme změnou šatníku: volíme jemnější a průhlednější látky, které tělo nijak nezatěžují a dobře propouštějí vzduch. Stejně tak je tomu u kosmetiky: na jaře a v létě bychom měli volit lehčí textury a agresivní salonní procedury typu peelingů a čištění naplánovat na podzim nebo zimu. Období dovolené, jelikož tomu napomáhají i fotky v módních časopisech, bereme jako možnost získat ten zdravě a hezky vypadající odstín pleti. Jenže opalování má svoje háčky: zatímco my si užíváme slunečních paprsků a vůně mořské soli, pleťové buňky se musí vypořádat s regeneračními „úkoly“ a ustát v boji proti působení UV záření.  

Co ale vaší pokožce na dovolené určitě prospěje a které kosmetické přípravky by vám v kufru neměly chybět? 

  • Před odjezdem k moři zkontrolujte, zda nějaký z přípravků ve vaší kosmetické taštičce neobsahuje retinoidy nebo alfahydrokyseliny či nemá bělicí účinky. To všechno narušuje přírodní ochranní vrstvu pleti. Pokožka se tak stává citlivější vůči UV záření, a může docházet k pigmentaci. 
  • Denní koupání v bazénu, jezeru nebo v moři rozhodně nenahradí pravidelnou péči o pleť, spíše naopak. Po koupání ve slané vodě na pleti zůstává tenký slaný film, který pokožku zbytečně vysušuje. Po každém koupání je proto vhodné dát si rychlou sprchu. Ráno a večer používejte jemný čisticí prostředek, tonikum a krém – stejně jak jste to dělali doma. Pozor na to, aby čisticí gel nebo pěna neobsahovaly hrubé peelingové částice. 
  • Nezanedbávejte ochranu proti UV záření a pamatujte si, že minimální ochranný faktor by měl být třicítka. Trávíte-li opravdu hodně času na slunci včetně poledních hodin, volte faktor 50+. Tip: nejefektivnější ochranu poskytuje „slunečná kosmetika“, určená pro děti a sportovce, takže hledejte poznámku „Kids“.
  • Většina opalovacích prostředků obsahuje hydratační složky. Ty však nestačí pro důkladné nasycení pleti vodou. Proto si na dovolenou přibalte kvalitní hydratační krém a masku, jako je například pleťová maska EnteFace. Jedná se o multifunkční přípravek 3 v 1, který pleť čistí, vyživuje a zároveň hydratuje. Jinými slovy, už nemusíte s sebou na dovolenou balit vše, co máte v koupelně, a obávat se, že vám nic nevejde do kufru – bohatě si vystačíte s jednou lahvičkou.    

Maska má navíc velmi praktické balení, které se může převážet i v kabinovém zavazadle. V jejím složení najdete aloe vera a panthenol, které zajišťují hydratační efekt a zklidňují pleť po delším opalování. Makadamový olej je zase známý kvůli dobrému vyhlazujícímu efektu, vzácný orgánový olej zmírňuje podráždění. Maska má průhlednou gelovou strukturu s jemnými částečkami. Ty účinně odstraňují odumřelé buňky a urychlují tak regenerační procesy. Výsledkem bude nejen hebká pleť, ale i krásnější odstín opálení.   

  • Problematická, akné a citlivá pleť vyžaduje speciální péči i v létě. Navzdory myšlence o tom, že sluníčko lečí pupínky a podráždění, projevy akné se mohou naopak zhoršit. Opětovně je důležité dbát na pravidelné čištění pokožky a používat ochranné přípravky s maximálním SPF faktorem. Rozhodně prospívá také pravidelná aplikace pleťových masek jako je například EnteFace. Obsažený v ní organický minerál pomáhá včas odstraňovat veškeré nečistoty s povrchu epidermis a předcházet tak vzniku zánětu a  ucpání pórů a zhoršení projevů akné.  
  • Termální voda je dobrým pomocníkem v tom, jak přežít vedro. Nicméně může také způsobit rychlejší dehydrataci pleti, pokud se necháte kapičky vody přirozeně vypařit. Po několika vteřinách po aplikaci jemně osušte pleť pomocí čistého ubrousku. Voda, kterou pokožka skutečně potřebuje, se stihne mezi tím vstřebat.        

 

         

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>