07, Pro, 2023
Síla ukrytá v kamenech

Síla ukrytá v kamenech

Magie a léčivá síla drahých kamenů přitahovala lidi již od pradávna. Aby ne, vždyť v kamenech je ukryta celá síla stvoření Země. Jen si představte tu obrovskou energii při formování zemské kůry, žhnoucí lávu, tryskající ze sopek nebo mocné pohyby litosferických desek. Z této energie se zrodily kameny tak, jak je známe dnes – zářící barvami nebo v tajemných odstínech; zářící leskem nebo matně temné.

Získávání drahých kamenů nikdy nebylo snadné. O vzácná ložiska se vedli a vedou války, při dobývání kamenů ze země umírali lidé. A přesto jsou do dnes pro mnohé z nás zdrojem radosti a víry v tajemnou moc, vedoucí nejen k uzdravení, ale také např. k získání sebedůvěry, životní rovnováhy a síly.

Pojďme se nyní seznámit s některýmy zajímavými druhy magických kamenů a odhalit jejich skryté kouzlo.

Obsidián
Obsidián (také sopečné sklo) je jedním z nejsilnějších kamenů. V minulosti se obsidiánu používalo pro jeho vlastnosti při opracovávání k výrobě zbraní, především dýk. V duchovní sféře se tento kámen používal v důležitých druidských rituálech.
Obsidián v sobě soustředí silnou energii, dokáže mírnit svalové napětí i bolest, dodává životní sílu a pomáhá při udržení klidu a rovnováhy ve stresových situacích.

Olivín
Svou září a zlatozeleným třpytem je olivín nejlepší ochranou proti zlým myšlenkám a špatným duchovním silám. Podporuje rozvoj citovosti, tiší deprese a podporuje organizmus při detoxikaci a zbavování jedů.

Lazurit
Modré uklidňující odstíny lazurtu jsou dobrou volbou pro meditaci a uklidnění rozjitřené mysli. Lazurit posiluje spánek

TIP: Chcete mít jistotu a spát klidně? Užívejte doplňky stravy pro klidný spánek

Citrín
Žlutavý citrín připomíná paprsky slunce. Vyzařuje teplou a pozitivní energii, harmonizuje a dodává odvahu.

Bílý achát
Bílý achát byl vždy symbolem čistoty, neposkvrněnosti a jasných myšlenek. Je využívám v při duchovních meditacích, také mírní agresi a napětí.

Toto je jen zlomek ze širokého výběru magických kamenů. O dalších si povíme někdy příště.

S vírou v sílu kamenů je to jako s každou vírou – pokud věříte, předávají vám kameny svou moc. Pokud věříte alespoň trošičku, mohou kameny pomáhat. Pokud nevěříte, ozdobí vás kameny alespoň svou krásou.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>