02, Čvc, 2020
7 tipů, jak za týden napsat bakalářskou práci

7 tipů, jak za týden napsat bakalářskou práci

Každého studenta vysoké školy, který chce úspěšně ukončit bakalářský stupeň, čeká v posledním roce jeho studia vedle státnic také sepsání a obhajoba bakalářské práce. Přinášíme vám sedm tipů jak bakalářskou práci zvládnout i v případě, že jste její vypracování nechali na poslední chvíli.

1.   Dobře vyberte téma

Výběr vhodného tématu práce je zásadní. Snažte se vybrat takové téma, ke kterému je dost informací, a hlavně takové, které vás bude zajímat. Bude obrovský rozdíl psát o něčem, co vám nic neříkáá, nebo o tom, co vás alespoň trochu baví.

2.   Vyčerpejte veškeré zdroje

Shromáždění většiny potřebných zdrojů vám nejen ušetří čas během psaní, ale také pomůže určit strukturu celé práce, což mnohdy bývá to nejtěžší. Využijte knihovnu, internet, školní literaturu a prostě všechny dostupné zdroje na maximum.

3.   Osnova

Odchylky od osnovy budou hodnoceny jako vážný nedostatek. Vytvořte si proto na začátku rámcovou osnovu a strukturu, kterou po dobu psaní budete stoprocentně dodržovat.v

4.   Bakalářka za zakázku

Pokud nemáte čas, není nic lepšího, než využít možnosti vypracování bakalářské práce na zakázku. Nebudete sami, této možnosti využívá mnoho dalších studentů. Podívejte se proto na ceník bakalářských prací a hoďte starosti za hlavu.

5.   Správný formát práce

Doporučujeme si vše nastavit ve Wordu hned a od začátku a vše psát ve správném formátu. Mnoho lidí to nechává nakonec, zbytečně si ovšem přidělávají práci. Formát dodržujte od začátku přesně takový, jaký udává vaše fakulta.

6.   Hodně citujte

Většina škol si sama stanovuje, podle jaké citační směrnice se práce mají psát. Existují i různé generátory citací, které můžete používat, vždy si je ale raději zkontrolujte se směrnicí, kterou po vás škola vyžaduje.

7.   Nezapomeňte na kontrolu

Zvlášť když spěcháte, budete se dopouštět chyb a překlepů. Proto rozhodně nezapomínejte svoji práci před odevzdáním několikrát přečíst a opravit, v ideálním případě někoho požádat o kontrolu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>