07, Pro, 2023
Co je HDMI

Co je HDMI

High  – Definition Multimedia Interface! Ano, přesně tímto anglickým názvem se označuje pověstné HDMI, které se v jakýchkoliv domácnostech rozšiřuje nezadržitelným tempem. Jde o praktický a efektivní konektor, který Vám může zajistit chvíle plné nejlepšího digitálního obrazu a zvuku. Jeho využití nezůstává pouze u klasických televizorů, ale přemístilo se i do světa výpočetní techniky. I když jde o špičkový přenos obrazu a zvuku naráz, je jeho tvar přizpůsoben spíše velikosti klasického USB portu, který dnes naleznete téměř všude. Jeho síla se však skrývá v jeho útrobách.

Jde o devatenácti signálový kabel, který disponuje naprosto excelentní přenosovou rychlostí. Na současném trhu je tento výdobytek považován za špičku ve svém oboru a v prostředí domácího kina. Jeho primárním přenosem je především videosignál, který je postupem času následován i zmíněným audiosignálem. Běžné standardizované označení nese název HDMI 1.3, výjimkou však není ani jeho předchozí verze HDMI 1.2. I pro tento ,,dokonalý“ spojovací kabel však existují určité limity, které jsou ztělesněny v podobě maximální přípustné délky patnácti metrů. V čem tedy spočívá kouzlo tohoto prvku a co Vám doopravdy přinese?

Je to kvalitní televizní obraz, který se v případě vyšší verze HDMI může pyšnit excelentním rozlišením až 2560×1600 pixelů nebo 1920×1080 pixelů u varianty nižší. Propojit si tímto kabelem můžete naprosto vše, co patří do typického domácího kina. Výjimkou ale nejsou ani herní konzole, monitory, receivery, set-top boxy a další. Neokrádejte se při svých kulturních a zábavných chvílích o maximální požitek z výsledného obrazu. Dopřejte si skvělou podívanou, perfektní obraz a jedinečný zvuk. Všechny tyto přednosti pro Vás totiž mohou zprostředkovat výrobky disponující prvotřídním konektorem HDMI.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>